Tebessümümüz Full

TEBESSÜMÜMÜZ FULL

“Başarı tatlı dil ile elde edilir. Hırçın kimse daima sıkıntı çeker.”

Şeyh Sadi Şirazi

Çevremizde tebessüm eden, tatlı dilli konuşan insanlara ne kadar da muhtacız. Böyle bir durumla karşılaştığımızda nasıl gevşediğimizi, rahatladığımızı, yüzümüzün tebessüm ettiğini hepimiz farkındayız.

Tebessüm ve tatlı dil bedavadır, alanı mutlu eder. Dikkat ediniz, tatlı dilli ve tebessüm edenler kendisiyle barışık, iç huzuru olan, çevresine sevgi ile bakan kişilerdir.

“İnsan dilinin altında gizlidir” diye güzel bir söz vardır. Halk arasında derler ya çıkar ağzındaki baklayı misali. İnsanın gerçek yüzünü ancak konuşmasından anlamak mümkün. Tatlı dilli güler yüzlü insanlar her daim el üstünde tutulur. Sevilir ve sayılırlar.

İnsanlar başkaları hakkındaki ilk hükümlerini yüzlerine bakarak verirler; sonra da konuşmalarına.

Hayatın idamesi için ne yaparsanız yapın tatlı dili ve güler yüzü eksik etmeyin. Çünkü tatlı dil bütün kapıları açan anahtardır. Güler bir yüz, tatlı bir dille tamamlandığı zaman insana bütün kapılar açılır. Açılan bu kapıdan başarıya gidilir. Hedefe varılır.

Oku hedefine vardıran, insanı başarıya kanatlandıran bu içten güler yüz ve tatlı dildir. Tatlı dildir ki, yılanı deliğinden çıkarır. O dildir ki, insanları kendine çeker. O dil ile insan, insanlık ufkuna yürür.

Bu dünyada sevmeyen, tebessüm etmeyen, tatlı dilli olmayanlar neye yarar ki?

Büyük halk ozanı Neşet Ertaş’ın dediği gibi;

Tatlı dile güler yüze doyulur mu doyulur mu?

Sevgi ile bakan göze doyulur mu doyulur mu?

Hayatta enerji denilen bir durum var. İnsanlar enerjisi yüksek, yıkılmayan, azimli ve dirayetli insanları sever. Başarıya götüren dinamiklerde bunlardır. Enerjisi yüksek insanlar gülümseyen, tebessümü eksik etmeyen insanlardır.

Hayatınızda başarıya ulaşmak, huzurlu ve mutlu olmak mı istiyorsunuz? Enerjinizi yükseltin. Enerjinizi de tebessüm ve tatlı dil ile şarz edin.

Biz başarıya susamış gönüller olarak,

Enerjimiz yüksek,

İrademiz güçlü,

Dilimiz tatlı,

Tebessümümüz full.

KAYNAK: GÜLLÜ HUKUK OFİSİ – https://avibrahimgullu.com/tebessumumuz-full/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*