Kapıları Açan Anahtar: Tebessüm

KAPILARI AÇAN ANAHTAR: TEBESSÜM.

Farkında olmadığımız her kapıyı açan anahtarın sahibiyiz kullanmasını bilen için.

İçten sıcak bir tebessümün, gülümsemenin açamayacağı kapı, eritemeyeceği buz, yıkamayacağı set, aşamayacağı engel yok gibidir. Hiçbir güç tebessümün kuvvetine karşı koyamaz.

Sıcak bir gülümseme nezaketin evrensel bir dilidir” demektedir William Ward.

Peygamberimiz “Gülümsemek sadakadır” buyurmuştur.

Tebessümle insan karşısındakine mesaj verir. Tebessüm, “Seni fark ettim! Sana değer veriyorum!” demektir. İşte bu mesaj öyle önemlidir ki bazen hayat kadar önemli hale gelir.

85 Yaşındaki Milton, evinden çıkıp, 2 km boyunca yürüdü ve köprüye geldiğinde düşünmeden kendini aşağı attı. Arkasında bıraktığı notta şu yazıyordu: “Eğer yolda biri bana gülümserse, intihar etmeyeceğim

İşte bu kadar değerli olan tebessümü nedense çok az kullanır ve çevremizden esirgeriz. Tebessüm kalbe hayat, ruha huzur verir. İnsanları kaynaştırır, güven, sıcaklık ve yakınlaşma meydana getirir. Dostlukları arttırır. Düşmanlıkları öldürür, kırgınlıkları önler.

Gülmek en çok da kendimize faydası vardır. Negatif olmaktan çıkar pozitif hale geliriz. Kalbimiz yumuşar, hayatı yaşadığımızı hissederiz.

Olumsuzluklara, yaşadığımız her negatif duruma gülümseyerek yaklaştığımızda sorunların çözüm yoluna girdiğini ve çözümün gülümsemede olduğunu göreceksiniz.

O halde yapmamız gereken tek şey var. Hayata tebessüm etmek ve yüzümüzden gülümsemeyi eksik etmemek.

Santarh Kalwar gibi “Dün gülümsüyordum. Bugün de gülümsüyorum. Yarın da gülümseyeceğim. Çünkü hayat her şeye ağlayacak kadar uzun değil” diyerek hayatın altın anahtarını elimize almalıyız.

Ne mutlu ki tebessümü yüzlerinden eksik etmeyenlere! Ne yazık ki tebessümün mucizevi gücünden uzak yaşayanlara…

KAYNAK: GÜLLÜ HUKUK OFİSİ – https://avibrahimgullu.com/kapilari-acan-anahtar-tebessum/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*