Genç Aktivistler’den Siber Güvenlik Eğitimi

Genç Aktivistler, temel bilgi güvenliği ve istihbarata karşı koyma, insanlar veya kurumlar arası kurulan dijital iletişimde, bilgisayarları, mobil cihazları, elektronik sistemleri, ağları ve verileri kötü amaçlı saldırılardan koruma başlıklarıyla bir siber güvenlik eğitimi düzenledi.

Genç Aktivistler ve UNDEX Bilișim Güvenlik tarafından düzenlenen “STK’lar için Koruyucu Güvenlik Programı” kapsamındaki Bilgi Güvenliği Farkındalık Eğitimi ve İstihbarata Karşı Koyma Farkındalık Eğitimine Sivil Toplum Kurumlarının yöneticileri katılım sağladı.

UNDEX Kurucu  Genel Müdürü İbrahim Yılmazer tarafından verilen eğitimde siber güvenlik, kurumsal casusluk, koruyucu güvenlik tedbiri ve birçok detay işinde uzman hocalar tarafından uygulamalı olarak anlatıldı. Günümüzden yaşanmış örneklemelerle desteklenen eğitimde anlaşılabilir ve etkili bir uygulama yapıldı.

Eğitimde Genç Aktivistler Genel Başkanı Tevfik Yazıcılar’da siber güvenlik ve İstihbarata karşı koyma eğitimlerinin önemine dikkat çekerken eğitimin sonunda katılımcılar, siber güvenlik anlamında birçok konuyu daha detaylı öğrendiklerini ve çok faydalı bir eğitim olduğunu ifade ettiler. Katılımcılara eğitim sonrası katılım sertifikaları takdim edildi.

 

KAYNAK: https://gencaktivistler.org.tr/genc-aktivistlerden-siber-guvenlik-egitimi/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*