Biz Senin Kim Olduğunu Çok İyi Biliyoruz

BİZ SENİN KİM OLDUĞUNU ÇOK İYİ BİLİYORUZ!

Artık hiçbir şey gizli kalmıyor. Her şey eninde sonunda ortaya çıkıyor.

İnsanların görünen yüzünün ötesindeki gerçek kimliği olaylar karşısındaki reaksiyonu ile kendisini ele veriyor.

İşin ilginç ve bir o kadar da garip tarafı araba farına maruz kalmış gibi tüm çıplaklığıyla ortada kalan tavşan misali bu kaba softa ham yobaz kişi veya kişilerin toplumda edindikleri konum.

Makamlar insanları büyütmez. İnsanlar makamları yüceltir.

Günümüzün kendini aşamamış, gücün ve kuvvetin esiri, kendini beğenmiş, şöhret ve makam sarhoşu güruhların hiçbir zaman eksik olmaması kaderimiz oldu. Bitmediler ve bitmeyecekler. Gelinen makamlarda liyakati esas almadığınız müddetçe bunlarla karşılaşacağız.

Ama birde liyakatten öte, insanlık ruhuna sahip olabilmek var. Hem liyakatsiz hem de insan olabilmenin manasını kavrayamamışsa kötü görüntüler ve ortada kalan tavşanlar hiç eksik olmadı, olamadı ve olmayacak.

En son örneğini Ankara trafiğinde yaşadık. Trafikte tartıştığı bir sürücüye karşı, “sen benim kim olduğumu biliyor musun” şeklinde bas bas bağıran kişinin Kars Valiliğinin özel kalem müdürü çıkması gibi.

Sen benim kim olduğunu biliyor musun sözünün altında yatan resme bir bakalım, inceleyelim.

Sen benim kim olduğunu biliyor musun? Hayır bilmiyoruz ne olacak? Bu sözü ile diyor ki; ”Ben gücü arkama aldım, o gücü kendi çıkarım için ne zaman olsa kullanırım, o güç ile seni mahvederim, haksız da olsam önemli değil. Çünkü güç bende. Ben bu güçle seni ezerim.” İşte zihniyet bu.

Bilgisizliğimizi ve cahilliğimizi hoş gör. Senin kim olduğunu bilmiyoruz ve bilmek de istemiyoruz. Ama senin zihniyetini çok ama çok iyi biliyoruz.

Sen, vatandaşına hizmet etmek için olman gereken makamdan, vatandaşına yukarıdan bakan, ezik muamelesi yapan bir zihniyetin son temsilcisisin. Sen çirkin yüzünle ışıkta yakalanmış son tavşansın.

KAYNAK: GÜLLÜ HUKUK OFİSİ – https://avibrahimgullu.com/biz-senin-kim-oldugunu-cok-iyi-biliyoruz/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*